SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 7198159
*
nr 719 8159
Bricka
Pläter, längd: 75
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2011
kl 17:31:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 20:27:41
1
100 kr
10/10 15:36:21
2
150 kr
10/10 16:35:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 719 8159
Bricka
Pläter, längd: 75
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 20:27:41 | 1 | 100 kr |
10/10 15:36:21 | 2 | 150 kr |
10/10 16:35:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11